Türkiye’nin ilk vahşi yaşam bülteni yayımda

Doğa Derneği ve Türkiye Etobur Grubu, Türkiye ve dünyada etoburlar konusundaki haberleri duyurmak üzere “Carnivore Times” adlı elektronik bülten yayımlanmaya başladı. Carnivore Times, etobur türlerle ilgili araştırmaların, bilgi ve deneyimlerin paylaşılması ile gelecekte bu türlerin korunmasında görev alacak kişilerin birbirinden haberdar olması amacıyla hazırlanıyor.

Türkiye bozayı, kurt, vaşak, karakulak ve sırtlan gibi büyük etobur türler açısından Avrupa’nın en önemli ülkesi. Çizgili sırtlan ve karakulak Avrupa’da sadece Türkiye’de yaşıyor. Buna rağmen etobur türler ülkemizdeki memeliler arasında en az bilinenler. Türkiye’de bu türlerle ilgili araştırma ve koruma çalışmalarının da sınırlı olması nedeniyle etobur türlerle ilgili yeterli bilgi mevcut değil. 

Carnivore Times’a katkı sağlayacağını düşündüğünüz konuları Doğa Derneği’nin http://www.dogadernegi.org  web adresindeki iletişim bilgilerine ulaşıp yazarak etobur türlerle ilgili daha çok bilginin paylaşılmasını sağlayabilmek olası.

Carnivore Times’ın yeni sayılarını her üç ayda bir Doğa Derneği’nin web sitesinden takip etmek mümkün olacak. Carnivore Times’e aşağıdaki bağlantıdan ulaşmak olası.
Carnivore Times 1 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: