Çanakkale Belediyesi’nden ‘dünya saati’ uygulamasına destek

Dünyanın en büyük doğa doruma kuruluşlarından birisi olan (Dünya Wahşi Yaşam Fonu’nun (WWF), ülkemizde Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF-Türkiye) yürüttüğü 6. gerçekleştirilecek kampanyada Çanakkale bu yıl da yer alacak.

WWF-Türkiye tarafından Marmara Belediyeler Birliği işbirliğinde gerçekleştirilecek küresel iklim değişikliğine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amaçlı “bir saatlik karanlık” uygulamasına Çanakkale Belediyesi geçen yıl olduğu gibi bu yıl da katılarak tüm dünyada uygulanacak kampanyaya destek verecek.

2007 yılından bu yana tüm dünyanın bir saatliğine ışıklarını kapatarak destek verdiği proje, 31 Mart 2012 Cumartesi günü 20:30-21:30 saatlerinde gerçekleştirilecek.

Geçen yıllarda ülkeleri temsil eden büyük ve görkemli yapıların (Boğaziçi Köprüsü, Mısır Piramitleri, Eiffel Kulesi…), kentlerdeki kamu ve özel kuruluşların binaları gibi alanların elektriklerinin kapatılarak destek verildiği projeye Çanakkale kenti de güvenlik açısından sakınca olmayan alanların ışıklarını bir saatliğine kapatarak destek olacak.

Çanakkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Saat Kulesi ve civarında, Kordon Boyu aydınlatmalarında, Troya Atı’nın bulunduğu bölgede, Belediye Hizmet Binamızda ve Prof. Dr. Türkan Saylan Belediye Sosyal Tesislerinde aydınlatmalarda kısmi olarak 1 saatlik karanlık uygulanmak suretiyle kampanyaya katılım sağlanacak. Duyarlı tüm kentlilerimizin 31 Mart 2012 Cumartesi günü 20.30-21.30 saatlerinde kampanyaya katılımlarını bekliyoruz” dendi. (www.cevrecihaber.com)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: