Dünya için bir saatlik karanlığa bekleniyorsunuz

Tüm dünyada 31 Mart’ta (yarın)  ışıklar bir saatliğine kapanacak. Küresel ısınma ve çevre sorunları konusunda farkındalık yaratmak için her yıl gerçekleştirilen “Dünya Saati Kampanyası” na  (Earth Hour) iki milyar insanın katılması bekleniyor.

Kampanya ilk kez 2007 yılında Avustralya’da başlatılmıştı. Dünya Vahşi Yaşam Vakfı’nın (WWF) küresel ısınmaya ve çevre sorunlarına karşı farkındalık yaratmak için gerçekleştirdiği kampanya her yıl Mart ayının son Cumartesi günü saat 20.30-21.30’da yapılıyor.

Tüm dünyadaki bireyleri, şirketleri ve yerel/ulusal yönetimleri çevreyle ilgili konularda harekete geçirme amacı taşıyan eyleme Türkiye bu yıl dördüncü kez katılacak. Dünya Saati’ne geçen yıl 135 ülkeden 5 binin üzerinde şehir, 1500’den fazla sembolik yapı, yüzlerce kurum ve bir milyarın üzerinde kişinin ışıklarını kapatarak destek verdi.

Karanlıkta çalışan web sitesine davet

Doğal hayatı koruma Vakfı’ndan (WWF-Türkiye) yapılan açıklamada, Galata Kulesi, Ayasofya Müzesi, Beylerbeyi Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Küçüksu Kasrı ve Saat Kulesi’nde yarın ışıkların bir saat süreyle kapatılacağı belirtildi. WWF-Türkiye Genel Müdürü Tolga Baştak, “Yarın saat 20.30’da ışıklar kapandığında WWF Türkiye’nin karanlıkta çalışan web sitesinde kampanyayı destekleyenleri ünlülerin bir sürprizi bekliyor. Sürprize tanık olmak için http://www.wwf.org.tr/dunyasaati adresinde bulunmak yeterli” dedi.

Ali Sürmeli, Altan Erkekli, Ayhan Sicimoğlu, Bahar Korçan, Banu Güven, Bedük, Çağatay Ulusoy, Burhan Öçal, Doğa İçin Çal, Erol Albayrak, Fazıl Say, Taner Öngür, Janset, Yiğit Özgür gibi isimler de kampanyaya destek veriyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: