Nefes alan ev nasıl yapılır

Kil, su, saman ve ahşapla ev nasıl yapılır? Bir ev nasıl yaşa, nefes alır? Bu soruların yanıtları bu atölye çalışmasında.

“Yaşayan ev” diye bir kavram var; bu evler “nefes alıyor”. Kil, kum, ahşap, taş, bambu, saman gibi doğal malzemelerle, tümüyle el emeğiyle yapılan bu evleri inşa etmek için ekolojik mimari, doğal yapılar ile ilgili bilgi ve deneyim sahibi olmak yeterli. Bu bilgiyi ve deneyimi almak isteyenler için Çanakkale Bayramiç’te 12 – 19 Mayıs tarihlerinde bir atölye düzenleniyor.

Kazdağları Ekolojik Yaşam ve Tohum Derneği’nin düzenlediği atölyede Penny Livingston-Stark ve Janell Kapoor, uygulamalı eğitim verecek.

Atölyede mimaride ekolojik yaklaşım aynı zamanda sosyal dönüşüm için etkin bir araç olarak ele alınacak. Düşük maliyetli barınak, sürdürülebilir arazi kullanımı, doğal kaynakların bilinçli kullanımı, yapıların yerelleşmesi, kültürün ile geleneksel bilgeliklerin korunması ve devamı, toplumun canlandırılması gibi etkileri olan ekolojik mimari yaklaşımının hayata geçirilen sonuçları Bayramiç’te katılımcıların incelemesine açılacak. (bianet)

Ayrıntılı bilgi için: bayramicyenikoy.com

Reklamlar
Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: